Gdy urzędnicy chcą cię zniszczyć

W listopadzie miałem możliwość wystąpić dla seminarium dla przedsiębiorców pod jakże niespotykanym dziś tytułem i motywem przewodnim – Gdy urzędnicy chcą cię zniszczyć. Oprócz mnie zaproszeni zostali różni przedsiębiorcy, którzy opowiadali o tym, jak urzędnicy zabrali im majątki. Seminarium zostało zorganizowane przez Alternatywną Szkołę Biznesu i Rozwoju Osobistego im. Ludwiga von Misesa w Warszawie.


Na stronie www.alternatus.pl można zakupić DVD z całego dwudniowego seminarium, a jeżeli ten temat Państwa interesuje to zapraszam też na stronę Milionera, gdzie został opublikowany zapis wykładu kolegi Lecha Jeziornego, który także gościł na konferencji.
www.millionaire.pl/w-jaki-sposob-mafia-kradnie-cale-firmy.html

29 thoughts on “Gdy urzędnicy chcą cię zniszczyć

 1. 86 minut wykładu już za mną…
  sądzę, że to jest wystarczający czas, żeby podziękować za słowa, pozdrowić i pogratulować. Zatem:

  dziękuję, pozdrawiam i gratuluję.

   1. Oczywiście przetrwałem do końca, ale słuchanie głośników nie jest tożsame z byciem na wykładzie, dlatego odbyło się to na dwa razy.
    Choć cennym materiałem jest to nagranie, to podkreślę, że wpisy tradycyjną metodą sprawiają dużo większą przyjemność… Dlatego też, życzę Panu dużo wolnego czasu by pojawiło się ich jak najwięcej – bo przecież z „nałogami” trzeba się rozprawiać.
    Co do bezsenności, to nie występuje ona u mnie, ale kiedy trafi się materiał o takiej wartości – wygrywa z nocą. Pozdrawiam.

   1. Sygnalizowałem to już wcześniej. Niestety u mnie ten film również nie działa.

    1. Jeżeli macie problemy z odtwarzaniem, bardzo proszę o więcej szczegółów w czym jest problem. Co konkretnie nie działa, jaka przeglądarka itp. gdyż nie mam pojęcia dlaczego nie działa i nie mam jak naprawić. Dla pewności wstawię jeszcze plik do ściągnięcia.

     1. Po ok. połowie przestaje się odtwarzać w momencie kiedy prelegent mówi o wakacjach podatkowych. Odświeżanie i ustawianie suwaka ręcznie nie pomaga.

 2. Usiadłem do słuchania – na chwilę obecną wysłuchałem ledwie 10 minut i jestem zachwycony. Pozdrawiam serdecznie i słucham dalej

  1. Proszę o aktywną reakcję. Moze coś szczególnego z tej tematyki ma stać się tematem wpisu. Bajka o mrówce zostqała już zamówiona. Czekam na Pana komentarz Panie Stefanie.

 3. Takich ludzi brakuje na polskich uczelniach, które produkują w 90% pseudospecjalistów.
  Wielką sztuką jest tak mówić przez 2h żeby student z zapartym tchem słuchał i nie myślał o wyjściu na przerwę. Tym bardziej że dykcja nie jest jak u lektora. Wykład rewelacja.Pozdrawiam

 4. Win XP, Mozilla Firefox 3.6.13 – filmik działa. Trzeba jedynie poczekać aż się załaduje.
  Pozdrawiam

 5. Bardzo ciekawy wyklad Panie Krzysztofie! Imponujaca wiedza, charyzma, osobowosc i urok osobisty :) Podziwiam Panska odwage w realizowaniu swoich pomyslow , oczywiscie zgodnie z litera prawa :)

  1. Pani Agnieszko. Najbardziej się cieszę, za przypadkowo Pani weszła na mój blog i już na nim z nami pozostała. Oczywiście jest mi miło, że wykład się Pani podobaał. Mam nadzieję, że zachęci Pani swoich znajomych żeby ten blog odwiedzali. Pozdrawiam

 6. bardzo ciekawy materiał… ale chcąc znajomemu zaprezentować anegdotę o mrówce i koniku, ciężko było znaleźć – tak długie materiały powinny być podzielone na rozdziały

  1. Odnośnie niedogodności związanej z długością materiału i wynikającej z niej trudnością w znalezieniu odpowiedniego fragmentu, autor mógłby w treści wpisu pod filmikiem dodać tabelkę z wątkami i dla każdego przydzielić czas, w jakim dany wątek się zaczyna.
   Inne wyjście to przetworzenie nagrania do któregoś z multimedialnych portali – typu Youtube, wrzuta. Wtedy też o wiele więcej osób mogłoby na materiał natrafić. Aczkolwiek w tym wypadku konieczna będzie uprzednia zgoda posiadacza praw autorskich. Bo przecież cel, według którego postępuje mój imiennik, to postępowanie w pełnej zgodności z obowiązującym prawem (nawet jakby było ono bardzo beznadziejne – ale to często dzięki owej beznadziejności znajduje się w nim „LUCZKI”).

   Na koniec mego pierwszego tu wpisu pragnę serdecznie pozdrowić Autora niniejszego bloga i wszystkich jego Gości!

   1. Witam mojego imiennika. Cenne uwagi przekażę Panu Kamilowi, który ten blog, pod względem technicznym obsługuje. Zapraszam do odwiedzania nas i oczekuję na dalsze ciekawe uwagi i komentarze.

 7. Odnośnie „sprawiedliwości społecznej” – tu tak na prawdę nie o to chodzi – chodzi o zawiść – kto nie wie – polecam dzień świra – modlitwę…

 8. Panie Krzysztofie, super wykład!!! Wszystko co Pan omawiał jest proste jak drut, klarowne jak czysta wódka a jednak Społeczeństwo do tego nie dąży. I zgadzam się z Panem, że gdy idziemy do urn to wybieramy. Na dzień dzisiejszy widzę, że cześć Społeczeństwa wybiera mniejsze zło, inna część nie wybiera bo tak na prawdę nie ma na kogo głosować, a jeszcze inna część głosuje za tymi, którzy z pustego wyczarują KOKOSY. Jak z tego wybrnąć?

  1. Panie Piotrze.
   Uświadamanie, ża mniejsze zło to też zło a zła nie można popierać i ewolucja społeczeństwa przyspieszona kwestią emerytur i tym podobnych zjawisk.

   1. Bardzo dobry wykład!
    Zdaje mi się, że Pan czyta i słucha audycji Pana Janusza Korwina-Mikke.

    Pozdrawiam!

    1. Panie Marcinie. Trudno sobie wyobrazić, żebym nie czytał twórczości Janusza Korwin-Mikke. Jego książkę pod tytułem „Rząd rżnie głupa”, będąca zbiorem przemówień sejmowych, z czasów gdy był on parlamentarzystą, zaliczyłem do 10 najlepszych książek, o takiej tematyce, jakie w życiu przeczytałem.

Comments are closed.