Blog wyborczy (Częśc XXII) – Moment wytchnienia

Jesteśmy po wyborach. Politycy dają nam chwilę wytchnienia. My odpoczniemy nie tylko od nich ale i od fraszki na dziś. Zamiast fraszki i mojego wpisu, specjalnie napisany dla naszego bloga wiersz mojej wspaniałej sąsiadki – autorki dwóch powieści („Jutro będzie normalnie”, „Samotność we dwoje”), opowiadań, bajek dla dzieci, i przez wiele lat dziennikarki muzycznej („Hi-Fi i Muzyka”, „Studio”, „Klasyka”) – Agnieszki Lis.

Wiersz pod tytułem „Festiwal wyborczy”.

Od wyborów, do wyborów
Dajemy na kredyt.
Nasz głos, zaufanie, i wiarę dobrobyt.
W przyszłość lepszą, bogatszą, w bezpieczeństwo dzieci.
Do urn wrzucamy marzenia, nadzieje,
Dostajemy potem… nic nie dostajemy.
I po czterech latach festiwal się powtarza.
Igrzyska! Igrzyska!
Co zostaje w urnach? Prochy naszych marzeń.

Dzziękujemy Pani Agnieszko!

9 thoughts on “Blog wyborczy (Częśc XXII) – Moment wytchnienia

 1. Smutny ten wierszyk.

  A dziś dotarła do mnie jeszcze inna smutna wiadomość – Wręcz Przeciwnie, po 3 udanych emisjach, zwija się z rynku. Czekam na jakąś oficjalną informację od wydawcy.

  No i smutne święto dziś: Dzień Edukacji Narodowej „obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce”. Przeszło dwieście lat tradycji, i jeszcze się nasze ministerstwo nie nauczyło, jak nie spartolić tematu.

    1. Dobry Wieczór Panie Krzysztofie, Dobry Wieczór Forumowicze!
     To mój pierwszy raz tutaj.
     Odpowiadam, czy dodaję od siebie w sprawie Wręcz Przeciwnie. Też czytałem, że Wręcz ma się zwijać z rynku. Może faktycznie to prowokacja, albo robota kretów?

     1. no porażka :/ Po 3 numerach się zwinąć :/ KAżdy co trzymał to w łapach był najarany, że taka fajna gazeta. Ludzie nawet kserowali O_O bo dostać nie mogli :/

     2. Jeżeli nie ma kapitału, pozostaje nadzieja na błyskawiczny sukces. W takim przypadku nie ma czasu na powolne zwiększanie skutecznego nakładu. Bez pieniędzy gazeta nie wyjdzie. Więc zwijają się!

     3. Coś mi się tu nie zgadza. Podobno ze względu na poziom sprzedaży (ok. 40 tys. sprzedanych egzemplarzy 1. numeru) tygodnik miał być rentowny od pierwszego numeru…

      Nie kupuję tego wyjaśnienia. Jest albo niepełne albo wyssane z palca.

      ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *